Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

styczeń 2017 r.

Czcionka:

                              Dnia 28 grudnia 2016 r. do naszego ośrodka przyjechała grupa osób działających w Lubelskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych. Była to wizyta studyjna w ramach realizowanego projektu p.n. " Impuls " finansowanego ze środków województwa lubelskiego .
Forum jest organizacją pozarządową , której misją jest integracja środowisk i organizacji osób niepełnosprawnych oraz promocja ich działalności . Sama pozyskuje środki finansowe i dotacje na swoją działalność.

Rodzicom i specjalistom daje wiedzę i impuls do działania poprzez pokazywanie różnych form aktywności i funkcjonowania instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych .

Projekt " Impuls " służy głównie temu , aby wymienić się doświadczeniami , dać impuls do działania, coś zmienić, rozwinąć i nawiązać partnerstwo .

Przepływ informacji , kontakt oraz współpracę różnych środowisk związanych z problemami osób niepełnosprawnych umożliwia portal informacyjny www.niepełnosprawni.lublin.pl , którego redakcja składa się w większości z osób niepełnosprawnych . Można tam przesyłać wszelkie informacje , ogłoszenia oraz dzielić się sukcesami i osiągnięciami swoich podopiecznych.

Forum prowadzi jednocześnie Biuletyn Informacyjny Osób Niepełnosprawnych , Biuro Karier i Agencję Zatrudnienia dla Osób Niepełnosprawnych . Wspiera sztukę osób niepełnosprawnych poprzez organizację konkursów plastycznych i wystaw.


Wyjazd do Medycznego Studium Zawodowego w Parczewie na jasełka przygotowane przez MSZ. Udział we wspólnej dyskotece.


Wyjazd do Parczewskiego Domu Kultury celem obejrzenia wystawy prac związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. 


 

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny